Nagrody i wyróżnienia

Dyplom Uznania KRRiT dla Wydawnictwa UMCS

Dyplom Uznania KRRiT dla Wydawnictwa UMCS

wtorek, 11 czerwca 2019

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otrzymało Dyplom Uznania przyznany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji przy współudziale Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Dyplom został przyznany za wydanie monografii dr hab. Małgorzaty Adamik-Szysiak pt. Strategie komunikowania podmiotów politycznych w Polsce w mediach społecznościowych, uhonorowanej Nagrodą KRRiT im. dr. Pawła Stępki.

"Romatyzm i kino" - promocja książki

"Romatyzm i kino" - promocja książki

wtorek, 11 czerwca 2019

Informujemy, że na portalu pisma „Teologia Polityczna” ukazała się informacja o książce Romantyzm i kino. Idee i wyobrażenia romantyczne w filmach polskich reżyserów z lat 1947-1990 autorstwa Marcina Marona, wydanej przez nasze wydawnictwo. Zapraszamy do zapoznania się z nią.

„Zapomniana sztuka – sztuka pamiętania” - promocja książki

„Zapomniana sztuka – sztuka pamiętania” - promocja książki

piątek, 7 czerwca 2019

W piątek, 31 maja 2019 r. w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone książce „Zapomniana sztuka – sztuka pamiętania” pod redakcją prof. Teresy Pękali, wydanej nakładem Wydawnictwa UMCS.

Prezentacja publikacji została zorganizowana po przedstawieniu „Na niby – naprawdę Lope de Vega – nowa odsłona” w reżyserii Andrzeja Dziuka. W spotkaniu autorskim – moderowanym przez Dyrektora Teatru Andrzeja Dziuka oraz redaktor tomu prof. dr hab. Teresę Pękalę – udział wzięli: autorzy artykułów, aktorzy teatru oraz publiczność zgromadzona na przedstawieniu. Publikacja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony zgromadzonych gości i żywym zainteresowaniem.

Wyróżnienie dla Wydawnictwa UMCS

Wyróżnienie dla Wydawnictwa UMCS

poniedziałek, 3 czerwca 2019

Z radością informujemy, iż Kapituła Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka przyznała Wydawnictwu UMCS wyróżnienie za rok 2018 za publikację „Państwowość Kosowa. Geneza, uwarunkowania, współczesność” autorstwa Konrada Pawłowskiego. Ogłoszenie wyników miało miejsce podczas 10. edycji Warszawskich Targów Książki.

Sukces Wydawnictwa UMCS w konkursie Książka Roku 2018

Sukces Wydawnictwa UMCS w konkursie Książka Roku 2018

czwartek, 23 maja 2019

Z radością informujemy, iż w konkursie Książka Roku 2018 Lublin - Lubelszczyzna w kategorii „wydawnictwo monograficzne” Wawrzyn Pawła Konrada otrzymało Wydawnictwo UMCS za publikację pod redakcją prof. Wojciecha Janickiego „Lublin. Historia - społeczeństwo - gospodarka”.

W tej samej kategorii Wydawnictwo UMCS otrzymało również wyróżnienie za książkę autorstwa prof. Christophera Garbowskiego „Lublin. A History”.

Celem konkursu jest wyłonienie pięknie wydanych i wartościowych książek dotyczących regionu lubelskiego.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie Wawrzynów Pawła Konrada miało miejsce 15 maja 2019 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego.

Wyróżnienie dla Wydawnictwa UMCS

Wyróżnienie dla Wydawnictwa UMCS

poniedziałek, 30 października 2017

Z radością informujemy, iż w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych wyróżnienie "Gaudeamus – Nagroda SWSW"  otrzymało Wydawnictwo UMCS za podręcznik "Z polskim w świat. Podręcznik do nauki języka polskiego obcego" autorstwa Róży Ciesielskiej-Musameh, Barbary Guziuk-Świcy i Grażyny Przechodzkiej. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas 21. Targów Książki w Krakowie. Podręcznik można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa UMCS.